Sıkça Sorulan Sorular

pT-Manager' a üye olmak ücretsizdir. Gelişim paketleri ve çevrimiçi kurslar özelliklerine ulaşmak isterseniz ücret ödemeniz gerekir.

pT-Manager, bireyler için tasarlanmış bir yetenek geliştirme platformudur. pT-Manager' da sizinle benzer hedeflere sahip insanlarla bir araya gelerek kişisel gelişiminiz için çalışabilirsiniz.

pT-Manager bireyler için tasarlanmış bir yetenek geliştirme platformdur. Topluluğun gücünden destek alarak bireysel gelişim hedefler.

Kişisel gelişimi hedef alan pT-Manager, aşağıdaki ücretli ve ücretsiz özellikleri bir sosyal ağ üzerinden sunar.

 • Kişilik analizi ( 16 tür kişilik envanteri)
 • Kişilik analizi raporu
 • Gelişim paketleri ve gelişim görevleri
 • Gelişim araçları (youtube, podcast, kitap vb öneriler)
 • Kişisel blog yönetimi
 • Zaman tüneli 
 • Rozetler 
 • Paraya çevrilebilen puanlar
 • Kişisel profil oluşturma
 • Arkadaş ekleme
 • Cv oluşturma
 • Mesajlaşma
 • Gelişim görevlerini ve çevrimiçi kursları takip etme
 • Sertifikalar vb.

16 Tür kişilik analizi (yaygın bilinen adı ile MBTI) kişinin kendini tanıması, güçlü yönlerini ve tökezleme alanlarını fark etmesi için dünya genelinde en çok kullanılan kişilik analizi yöntemlerinden biridir. Kişilik özelliklerinizi öğrenmek kendinizi geliştirmek için rehberlik sağlayabilir.

Bununla birlikte diğer kişilik özellikleri hakkında bilgi sahibi olarak, çeşitliliği tanıma fırsatı yakalarsınız. Bu daha iyi bir sosyal iletişim ve uyum için önemlidir.

pT-Manager gelişim paketleri, yumuşak özellikler olarak tanımlanan becerilerin geliştirilmesi için günlük hayatta uygulanabilecek pratik gelişim görevleri sunar. 

Bu görevleri, okuyarak, tartışarak, uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, her gelişim paketi uzman görüşmeleri içerir. Dilerseniz, gelişim görevleriniz üzerinde çalışken profesyonel destek alabilirsiniz.

Yumuşak becerilerin önemi gün geçtikçe artıyor ve bu beceriler geleceğin dünyası için en önemli beceriler olarak kabul ediliyor. Ancak yumuşak becerilerin geliştirilmesi için sertifikalı bir program ya da kurs maalesef yeterli olmuyor. Bu becerilerin geliştirilmesi için kişinin bireysel olarak aktif bir şekilde çaba göstermesi gerekiyor. Diğer taraftan tüm yumuşak beceriler içinde çok önemli bir yer tutan sosyal becerilerin geliştirilmesi aktif olarak sosyal farkındalığı ve iletişimi gerektiriyor.

Yumuşak becerilerin geliştirilmesi genellikle uzun, disiplinli bir çaba istiyor. pT-Manager size bir sosyal ağ üzerinden adım adım, kendi esnekliğinizde ve hızınızda takip edebileceğiniz gelişim paketleri ile yumuşak beceriler üzerinde uzmanlaşmanız için bir araç sağlıyor.

Gelişim paketleri, okuyarak bilgi alabileceğiniz makaleler, uygulayarak ve tartışarak öğrenebileceğiniz görevler, uzman değerlendirme görüşmeleri içerir.

Gelişim paketlerinde her bir adım için nasıl ilerleyeceğinize ilişkin yönlendirici açıklamalar bulunur. Her görevin nasıl yürütülmesi gerektiği ve görevin süresi açıklanmıştır. 

Gelişim paketlerinden en yüksek faydayı sağlayabilmek için, yönlendirme açıklamalarına ve belirlenen sürelere uygun olarak çalışmanız gerekir.

Gelişim paketleri içermiş oldukları gelişim görevlerine göre belirlenen sürelere sahiptir. Gelişim paketleri farklı sürelere sahip olabilir. Ücretli ve ücretsiz gelişim paketlerinde, paket için belirlenmiş süre boyunca erişim sağlayabilirsiniz.

Erişim sürenizi artırmak için artırılmış erişim ya da sınırsız erişim satın alabilirsiniz.

Artırılmış erişim, bir gelişim paketine bir yıl boyunca istediğiniz zaman ulaşım sağlayabileceğiniz bir erişim seçeneğidir. Bir gelişim paketini artırılmış erişim ile aldığınızda gelişim paketi için belirlenmiş olan süreye tabi olmadan bir yıl süresince tekrar tekrar ulaşabilirsiniz.

Almış olduğunuz bir gelişim paketini artırılmış erişim seçeneğine taşıyarak, sürenizi uzatabilirsiniz.

Sınırsız erişim seçeneği ile, pT-Manager' da yer alan tüm gelişim paketlerine ve T-Manager Academy' de yer alan tüm çevrimiçi kurslara kurs süresinden bağımsız olarak bir yıl boyunca erişim sağlayabilirsiniz. Sınırsız erişim süresi sınırsız üye olduğunuz gün başlar.

pT-Manager bir sosyal ağ platformudur. Bu platformda yaptığınız paylaşımlarda, topluluk kurallarına dikkat etmeniz gerekir. İnsanları rencide eden, hakaret, tehdit vb. içeren paylaşımlar yapamazsınız. Topluluk kurallarına aykırı davranışları tespit edilen kişilerin üyeliği pT-Manager tarafından tek taraflı olarak sonlandırılır.

Rozetler, pT-Manager ve T-Manager Academy' deki gelişim aktivitelerinize göre düzenlenir. T-Manager' da takip ettiğini her gelişim aktivitesi için puan kazanırsınız. Kazanılan puanlar kullanıcının rozetini belirler.

 • 0-499 puan willer 1
 • 500-1599 puan willer 2
 • 1600-2399 puan winner 1 
 • 2400-3599 puan winner 2
 • 3600-4999 puan master 1
 • 5000-7599 puan master 2
 • 7600-9999 puan apex 1
 • 10000+ puan apex 2 T-Manager' da yürüttüğünüz gelişim aktiviteleri ile puan kazanabilirsiniz. pT-Manager ve T-Manager içinde gerçekleştirdiğiniz gelişim aktiviteleri puanları belirler.

* puanlamayı etkileyecek kural ihlallerinin tespit edilmesi halinde, kullanıcının üyeliği iptal edilebilir ve tüm puanları tek taraflı olarak iptal edilebilir.

Puanlama şu yöntem ile yapılır:
Tamamlanan Gelişim Paketi Sayısı  Adet 5
Tamamlanan Gelişim Görevi Sayısı  Adet 3
Tamamlanan Gelişim Adımı Sayısı  Adet 10
Tamamlanan Değerlendirme Görüşmesi Sayısı  Adet 15
Tamamlanan Kurs Sayısı Adet 250
Gelişimde Geçirilen Gün Sayısı  Gün 50
Gelişim Görevi Gün 20
Kurs Gün 30
Yayınlanan Yazı Sayısı Adet 5
Arkadaş Sayısı Adet 1
Beğeni Sayısı (Aldığı beğeniler) Adet 1

Rozetler sistemi, diğer insanların gelişim motivasyonları ve kendi gelişim motivasyonunuzu karşılaştırmanızı sağlayan bir oyunlaştırma aracıdır.

Rozetler ile gelişiminiz için yaptığınız çalışmaları nesnelleştirmiş olursunuz.

Puanlar rozetlerin belirlenmesini sağlar. Ayrıca kazandığınız puanlar T-Coin' e çevrilir.

T-Manager' da kazandığınız puanlar T-Coin' e çevrilir; T-Coinler ise paraya.

T-Coinlerinizi gelişim paketleri ve kursları satın alırken kullanabilirsiniz. 

50 T-COİN = 1 TL
1 PUAN = 1 T-COİN

Gelişim paketlerinin süresi, siz gelişim paketleri ile çalışmaya başladığınızda başlar. Satın alma zamanı erişim süresi için etkili değildir. Bir gelişim paketini açarak göreve başladığınızda erişim süresini başlatmış olursunuz.

Gelişim paketleri kullanıldığı anda tüketilen ürünlerdir. Bir gelişim paketini açtığınızda iade etmeniz mümkün olmaz. Daha detaylı bilgi için iade politikamızı okuyabilirsiniz.

Artırılmış erişim gelişim paketlerindeki çalışma sürenizi etkileyen bir araçtır. Artırılmış erişim seçeneği satın aldığınızda bunu iade edemezsiniz.

Sınırsız erişim, size T-Manager Academy ve pT-Manager' da yer alan tüm gelişim paketlerine ve kurslara bir yıl boyunca süresiz olarak erişme imkanı sağlar. Eğer bu süre içinde herhangi bir gelişim paketi üzerinde çalışma yaptıysanız iade etmeniz mümkün değildir. Böyle bir ihtiyaç karşısında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

pT-Manager gelişim paketleri ve T-Manager Academy kursları, yetenekler ile eşleştirilerek hazırlanmıştır. 

Kurslar ile yetenekler hakkında farkındalık ve bilgi sahibi olabilir, böylece kendiniz için bir gelişim planı hazırlayabilirsiniz.

Gelişim paketleri ile yetenekleri günlük hayatta kullanabilecek pratik beceriler kazanabilirsiniz. 

Kursları ve gelişim paketlerini birlikte takip ederek en yüksek faydayı sağlayabilirsiniz.

Sosyal profilinizde iletişim kurduğunuz üyeler ve diğer üyelerle hangi bilgileri paylaşacağınızı seçebilirsiniz. Bunun için gizlilik ayarlarını kullanın.