pT-Manager Kullanma Rehberi

Eğer kendinizi geliştirmek istiyorsanız, pT-Manager' lı olmak hem çok kolay hem çok keyifli. Size kolay adaptasyon için 18 adımdan oluşan bir rehber sunuyoruz. Dilerseniz rehberi bilgisayarınıza indirerek inceleyebilirsiniz.


1. Kendini tanıt

Profil sayfanız diğer insanların sizi tanımasını sağlar. Profil sayfanızda kendinizi tanıtarak, sizinle birlikte gelişim yolculuğuna katılanların

sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinmesini sağlayın. Profil sayfanıza sağ üst köşeden ulaşabilirsiniz.


2. 16 Tür kişilik testine katıl ve türünü belirle

pT-Manager’ da gelişimin birinci koşulu kendini tanımaktır. Bu nedenle, 16 tür kişilik analizi, pT-Manager’ ın en önemli parçalarından biridir.

Profilinizde bulunan menüden teste katılarak, kişilik türünüzü öğrenin ve türünüzün en belirgin özellikleri hakkında bilgi sahibi olun.

pT-Manager, birbirini tanımayan binlerce insanın bir araya geldiği sosyal ağlarda, birbirini anlamanın bir yolu olarak kişilik türlerini kullanır.

Diğer insanların kişilik türlerini de görebilir, dünyayı anlama ve değerlendirme biçimleri hakkında fikir alabilirsiniz.


3. İnsanlarla etkileşime geç ve arkadaşlarını davet et

pT-Manager gelişim için topluluğun gücünün önemine inanır. Dijital iletişimi, öğrenme ve gelişimin bir aracı olarak kullanır.

pT-Manager üyeleri içinden yeni insanlarla etkileşime geçin, arkadaşlarınızı pT-Manager’ a davet ederek sosyal ağınızı büyütün.


4. Deneyim, öneri ve fikirlerini diğer insanlarla paylaş

Paylaşım gelişim yollarından biridir. Paylaşımlarınız için medya akışını ya da blog sayfanızı kullanın.

Deneyim, öneri ve fikirlerinizi diğer insanlarla paylaşarak gelişim yolculuklarına katkı sağlayın. İnsanlara sorularınızı iletin ve geri bildirim alın.


5. Gelişim paketleri ile çalış

pT-Manager’ da kişilik türlerine özel olarak hazırlanmış, ücretli ve ücretsiz gelişim paketleri bulunur.

Bazı gelişim görevleri hemen başlayabileceğiniz şekilde açık, bazıları ise ileri bir tarihle başlayabileceğiniz şekilde programlanmış olabilir.

Eğer açıksa hemen başlayabilirsiniz. İleri tarihli bir gelişim görevine kayıt olduysanız, belirtilen tarihte başlayabileceksiniz.

İleri tarihli bir gelişim görevine kayıt olmanız halinde tarihi kaçırmamanız için size bir gün önce hatırlatma e-postası gönderiyor olacağız.

Profilinizi sık sık kontrol ederek de atladığınız bir şeyler olmadığından emin olun. 


6. Esnek öğrenme deneyimi ile görevleri yürüt

Gelişim adımları, katılımcıların yorum yapmasına ve soru sormasına olanak tanıyan alanlara sahiptir.

Bu, adım içeriğin altında görünür. Paylaşımlarınız pT-Manager zaman tüneline düşer. Konuları birbirinizle tartışın. Danışmanlar da size rehberlik edecek ve

soruları cevaplayacaktır. Sohbete katılmak için yorum yapmanız yeterli. pT-Manager’ da gelişim paketleri küçük gelişim görevlerine bölünmüştür. Her görev,

öğrenmenize yardımcı olacak ve süresi içinde tamamlamayı hedeflemeniz gereken bir dizi basit gelişim adımdan oluşan çeşitli etkinlikleri içerir.

Her görev ve adım açıklayıcı bir isim ile tanımlanır. Böylece, o görevde neler öğrenebileceğinizi biliyor olursunuz.

Hatta diğer görev konuları arasında gezinerek gelecek görevler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


7. Öğrenirken çeşitliliği deneyimle: Video, ses, makale, tartışma+

pT-Manager’ da gelişim görevlerinde makaleler okuyarak, bireysel uygulamalar yaparak, videolar izleyerek, ses kayıtlarını dinleyerek, tartışarak ve uygulayarak öğrenirsiniz.

Gelişim paketlerinin çoğu, görev konusunda kendiniz ile ilgili öz değerlendirme yapabileceğiniz anketler ve gelişiminizi değerlendirebileceğiniz testler içerir.


8. Yorumlara katıl, diğerlerinin neler söylediğini gör

Gelişim adımları, katılımcıların yorum yapmasına ve soru sormasına olanak tanıyan alanlara sahiptir. Bu, adım içeriğin altında görünür. Paylaşımlarınız pT-Manager zaman

tüneline düşer. Konuları birbirinizle tartışın. Danışmanlar da size rehberlik edecek ve soruları cevaplayacaktır. Sohbete katılmak için yorum yapmanız yeterli.


9. Her adımda öğrenme aşamanı onayla

Her adımın sonunda, öğrenme aşamanızı onaylayacak bir ‘tamamlandı’ düğmesi bulunur.

Öğrenme aşamanızı tamamlandı olarak onaylamak, bir sonraki bölüme geçmenizi ya da tekrar etmek istediğiniz bir önceki konuya dönmenizi engellemez. 

Amacı, gelişim paketi içerisinde ilerleme durumunuzu takip etmektir.

10. Çevrimiçi interaktif öğrenme için tartışmalara katıl

Gelişim paketlerinde sık sık, diğer katılımcılar ile tartışmaya yönlendirecek görevler verilir. Tartışmaları pT-Manager medya akışında yürütürsünüz. Bu görevler gelişim paketinizi tamamlamanızı sağlayan bölümlerdir ve gelişim paketine dahildir.

Fikirler hakkında konuşmak, bilgiyi öğrenmenin ve pekiştirmenin harika bir yoludur, bu yüzden göz korkutucu bulsanız bile bir denemelisiniz!


11. Yorumlarına gelen cevapları takip et

Yorum yapmaya başladığınızda, muhtemelen diğer katılımcılardan yanıtlar alacaksınız. Bunları profilinizdeki yanıtlar sayfasında görebilirsiniz. Ayrıca size, yorumlarınıza yazılan cevaplarla ilgili e-posta göndereceğiz, böylece hiçbir yanıtı kaçırmayacaksınız.


12. Gelişime devam eden insanları takip et

Medya akışındaki tartışmalarda ya da yorumlarda ilginç noktalara değinen ve harika sorular soran birini fark edebilirsiniz. Bu durumda, profil sayfalarındaki 'Takip Et'

düğmesine basarak kendisini takibe geçin. Onun hakkında daha fazla bilgi edinin, yazılarını, yorumlarını, katıldığı kurslar ve gelişim görevleri

ile başarılarını yakından takip edin. İhtiyaç duyduğunuzda mesaj yoluyla kendisine iletişime geçebilirsiniz.

Tabi aynı şekilde sizi takip etmek isteyen katılımcılar da olabilir. Böylece öğrenme deneyiminizi başkaları ile paylaşarak, ağınızı genişletebilir ve gelişim

motivasyonunuzu destekleyebilirsiniz.


13. Bölüm testleri ile kendini değerlendir

pT-Manager’ da katıldığınız gelişim paketlerinin bir çoğu tamamladığınız bir öğrenme aşamasında neler öğrendiğinizi kontrol etmeniz için küçük testler içerir.


14. Gelişim görevleri için bildirim al ve diğer insanların gelişim görevlerini değerlendir

Gelişim görevleriniz ile ilgili deneyimlerinizi medya akışında paylaşarak, diğer katılımcılardan ya da pT-Manager’ ın diğer üyelerinden geri bildirim alın.

Aynı şekilde başkalarının gelişim görevleri hakkındaki deneyimlerini de takip ederek ve yorum yaparak, hem kendinize hem onlara katkı sağlayın.


15. Değerlendirme görüşmelerine katıl

Gelişim paketlerinin birçoğu, görevleri tamamladığınızda neler öğrendiğinizi değerlendirebileceğiniz online değerlendirme görüşmeleri içerir. Bu görüşmelerde, aklınıza takılan

soruları sorabilir, bu görevde öğrendiklerinizi hayatınız içerisinde nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.


16. Gelişim Paketini Tamamla

Gelişim paketinde yer alan tüm görevleri tamamladığınızda, profilinizde bu görevleri takip edebileceğiniz bir kayıt oluşur.


17. Sonraki gelişim paketini seç

Öğrenme alışkanlık yapar ve bulaşıcıdır! Eminiz pT-Manager' da katıldığınız gelişim görevlerinden çok keyif alacak ve bir gelişim paketini tamamladığınızda başka bir tane ile öğrenmeye devam etmek isteyeceksiniz. Arkadaşlarınızı da davet ederek, öğrenme deneyimini birlikte paylaşabilirsiniz.


18. T-Manager Academy ile öğrenme deneyimini çeşitlendir

T-Manager Academy, pT-Manager’ ın gelişim paketlerini destekleyecek kısa çevrimiçi eğitimlerle birlikte, farklı konulardaki çevrimiçi eğitimler sunar.

Tek bir profil üzerinden pT-Manager ve T-Manager Academy’deki gelişim sürecinizi yönetin ve çeşitlendirin.