pT-Manager Gelişim Araçları

MAKALELER ile okuyarak öğren

Geliştirilmesi amaçlanan konunun, bilgilendirici metin formatında sunulduğu gelişim adımlarıdır. Kısa okuma parçalarından oluşan adımlarla, okuyarak öğrenirsiniz.

 

VİDEOLAR ile izleyerek öğren

Geliştirilmesi amaçlanan konunun video formatında sunulduğu gelişim adımlarıdır. 3 dk - 7 dk’ lık videolardan oluşan adımlarla izleyerek öğrenirsiniz.

 

SES KAYITLARI ile dinleyerek öğren

Geliştirilmesi amaçlanan konunun ses kaydı formatında sunulduğu gelişim adımlarıdır. 5 dk –15 dk’ lık ses kayıtlarından oluşan adımlar ile dinleyerek öğrenirsiniz.

 

ÖDEVLER ile uygulayarak öğren

Ödevler, katılımcıların öğrendiklerini uygulaması için kullanılan yöntemlerden biridir. Basit, uygulaması kolay, ancak öğrenmeyi destekleyici ödevler ile uygulayarak öğrenirsiniz.

 

TARTIŞMALAR ile paylaşarak öğren

Tartışmaların amacı, gelişim paketi katılımcıları arasında etkileşim sağlamak; gelişim konusu üzerinde bilgi, görüş ve deneyim paylaşımı yolu ile öğrenmeyi zenginleştirmektir. Tartışmalar, bir görev adımı olarak belirlenebilir, bir konu/vaka verilip bu konu üzerinde düşüncelerinizi paylaşmanız istenebilir.

Tartışmalar, gelişim paketine herhangi bir zamanda katılanlara açık olarak görüntülenir.

 

TEST ve ANKETLER ile bakış açını değerlendir

Gelişim paketleri, farklı anketler/ testler içerir. Testler puanlanmaz. Amaç katılımcının konuya ilişkin genel bakış açısını değerlendirmek ve gelişim görevinden elde edeceği faydayı artırmaktır.

 

YARDIMCI ARAÇLAR ile öğrenmeyi çeşitlendir

Gelişim paketleri ayrıca, link, kitap, film gibi önerileri de içerebilir. Bunlar görev olarak verilebileceği gibi, bir öneriyi de içerebilir. Amaç gelişim deneyimini, eğlenceli, sosyal ve interaktif bir hale getirmek ve çeşitlendirmektir.

 

DEĞERLENDİRME GÖRÜŞMELERİ ile geri bildirim al

Değerlendirme görüşmeleri, gelişim paketi katılımcılarının gelişim görevleri hakkında bir uzman ile birlikte değerlendirme yapabilecekleri gelişim adımlarıdır. Bir değerlendirme görüşmesi süresi 20 dk’ dır. Bir gelişim paketinde max 40 dk’ lık 2 değerlendirme görüşmesi yer alır.